First parking spaces available

WP_20140512_013On Monday 12/5, the first new parking spaces, which were created within the Letňany lentils, were handed over for early use. There are a few places in Jančová Street and another at the end in Ivančická. Parking has been a big topic since the first Lentilek study was published. Especially in Ivančická it can be seen that the designers were looking for practically every meter that could be used for cars.

WP_20140512_013

The new seats in Jančová Street were occupied by cars immediately after their opening.

WP_20140512_011

Parking spaces in Místecká will be open in a few days.

WP_20140512_014

10 thoughts on “First parking spaces available”

 1. Dobrý den,je výborné že máte hotových pár parkovacích míst, ale v harmonogramu se psalo že bude v květnu hotová houpací lentilka za Ivančickou ulicí. Podle toho jak dny v kalendáři utíkají a práce nepokračují ( třeba i týden ) tak asi termín nestihnete. Je k tomu nějaké vysvětlení.
  Děkuji Marek

  1. Dobrý den Marku, těší mě, že se ptáte zrovna na tuto věc. Některé části stavby jsou oproti plánu hotové dříve, jiné později. Věřím, že dětem nebude moc vadit, když se budou na houpačkách houpat až v červnu. Řidiči, kteří nemají kde parkovat, by určitě křičeli mnohem více, kdybychom se zpozdili s výstavbou nových parkovacích míst třeba jen o jediný den. Důležité je, aby celá stavba skončila po prázdninách a omezení na sídlišti byla brzy zrušena. V posledních 30ti letech na našem starém sídlišti vzniklo pouze jedno hřiště pro děti, po prázdninách jich bude celkem 5, což jistě Marku uznáte, že je obrovský nárůst. Děti všech věkových kategorií tak budou mít řadu možností, jak se hýbat, než aby seděli u televize či tabletu.

   1. Jsou to jenom politické řeči.Skutek utek.Jednou byl schválen harmonogram prací tak se má dodržet!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jaké jsou jiné neodkladné práce že nikdo nepracuje.
    Jedna věc je pravda.Řidiči nemají kde parkovat. Co pro to uděláte?? Tím že přepracujete parkování v ulici a z 8 míst uděláte 10 je hodně málo.
    Marek

    1. Každé nové parkovací místo je pro sídliště přínosem. V rámci Lentilek jich několik přidáme, ale samozřejmě stále neuspokojíme všechny řidiče. Proto připravujeme další projekty, jako je například přeměna Bahoku na komerční prostory s patrovým parkovištěm. Klikněte sem a dozvíte se více. Pokud máte další nápady, kde najít další místa pro auta, sem s nimi 😉

 2. Dobrý den, prohlížel jsem si detailně plánek stanoviště popelnic v Kuželově ulici. Myslím, že jejich umístění je přijatelné, ale zároveň mne k tomuto tématu napadá dotaz.: Uvažuje se v rámci projektu či samotné výstavby s možností, že by bylo stanoviště kontejnerů oploceno? A nebo případně jiná varianta směřující k znepřístupnění pro různé “individua” vyskytující se na sídlišti za účelem kontroly obsahu popelnic? 🙂
  Zástupci SVJ v Kuželově by jistě byli nápomocni řešení – vzájemná spolupráce funguje již pár let. Efekt tohoto opatření – myslím si, že by znamenal zásadní zkvalitnění bezpečnostní a životní situace všech obyvatel v okolí….

  1. Podle dohody s SVJ v Kuželově ulici, budou popelnice umístěny u domů. Budeme řešit pouze přístřešek. Uzamykatelné klece či cokoli podobného je záležitostí SVJ. Obecně jsou popelnice a svoz odpadu soukromou záležitosti SVJ. Řešení popelnicových státni a přístřešku je součástí celkové změny Kuželovy ulice, a proto to výjimečně řešíme v rámci Lentilek.

  1. Dobrý den Jiří, využívání evropských fondů je v současné době důležité z pohledu obecních rozpočtů. Letňany v posledních letech získaly desítky miliónů a o další právě soutěžíme v rámci několika dotačních výzev. Projekt Lentilek je rozdělen na dotační a nedotační část. Z evropských strukturálních fondů jsou placena nová hřiště (lentilky), chodníky, zeleň a třeba také část veřejného osvětlení. MČ Praha 18 z vlastních zdrojů financuje parkovací místa, kompletní rekonstrukci Jančovy ulice a další části projektu. Včetně povinné spoluúčasti na dotaci to finančně vychází přibližně 40/60 (dotace/vlastní zdroje). Bylo by dobré získat dotace na nová parkovací místa, nicméně za poslední 4 roky nebyla otevřena výzva, které bychom se jako městská část mohli účastnit.

 3. Dekuji za odpoved a znova se ptam neb Vase odpoved je zcela mimo muj dotaz. V Malkovskeho 602 se zurocuje pozemek soukrome firmy CPI, pana Vitka. Pokud se stavi jak pisete za penize EU dotace a z rozpoctu, tak je neco v velkeho v neporadku a ty penize byste meli sami vratit – magistrat Vam da navod, jak si pocinali s oznamenim od ministerstva pro mistni rozvoj. De facto je to trestny cin- :-).

  1. Zdravím Jiří, moje žena má úžasnou schopnost. Stačí když jí řeknu tři slova a ona přesně odhadne, co chci. Mnohokrát se na ni jen podívám a už ví, co potřebuji. Mě tato jedinečná schopnost intuice chybí. Proto prosím přijměte mou omluvu, že se mi nepodařilo ve Vašem výše uvedeném komentáři identifikovat otázku.

   Letňanské lentilky jsou realizovány z cca 90% na pozemcích společnosti CPI – na vnitroblokových pozemcích mezi domy, žádné developerské lokality. Část z nich již CPI převedla zdarma na obec, drtivou většinu máme dlouhodobě pronajatou na desítky let za symbolickou 1 Kč.

   Obecně je cena čehokoli stanovena na základě nabídky a poptávky. I přesto, že lze přepokládat jistou nabídku ze strany CPI, tak můžeme s úspěchem tvrdit, že poptávka po zcela nezajímavých pozemcích mezi letňanskými paneláky se bude rovnat nule. Samozřejmě toto platí pro pozemky zasažené projektem Letňanských lentilek, tzn. pozemky zahrnující chodníky, silnice a zelené plochy mezi domy. I laikovi musí být jasné, že tyto pozemky jsou s developerského pohledu úplně nezajímavé a zvyšování jejich ceny tedy zcela bezvýznamné.

   Dotační program OPPK dovoluje investice do dlouhodobě pronajatých pozemků. Pokud by tomu bylo naopak, nemohli bychom evropské dotace ve výši 27 000 000 získat. Jen doplním, že projekt Letňanské lentilky byl vyhodnocen jako čtvrtý nejlepší projekt v celé 7-mi leté historii dotačního programu. Jeho kvalita je tedy bezprecedentně potvrzena nejvyššími dotacemi, které Letňany z evropských fondů zatím dostaly.

   Podle vyjádření realitních makléřů je cena bytů z cca 25% závislá na okolí. Všichni vědí, že ceny letňanských bytů vzrostly o min 15% zprovozněním metra v roce 2008. Lentilky změní naše staré normalizační sídliště na moderní místo k životu. Obyvatelé na tom vydělají dvěma způsoby: budou mít krásnější okolí plné různých možností pro aktivní život všech generací a navíc jejich byty díky Lentilkám zvýší svou hodnotu o stovky tisíc. Jestli lze toto klasifikovat jako trestný čin, nechávám na čtenářích.

Comments are closed.