Parking at Místecká 567-569

Councilor Jan Mikulecký organized a meeting in April 2012 with representatives of SVJ Místecká 567-569, where parking was one of the topics. Representatives of SVJ expressed support for one of the variants that change the axis of the parking lot, more here. The change of the axis was only conditionally approved by the Police of the Czech Republic, and as part of other project works, trips to Místecká Street were assessed in detail. The police of the Czech Republic issued a final opinion that the axis of the car park in front of the house must be preserved.

The surroundings of the car park, greenery and hills remain according to the latest design. The axis of the car park will be rotated only at the Místecká 448 house, which was approved by the Police of the Czech Republic. The maintenance of the current axis of the car park is not essential for the overall result of the project. The entrance to Krausova Street will be “blinded” only according to the requirements of the Parliament, which will calm down and increase the safety of the Nýdecká x Místecká x Krasova intersection. Winter maintenance in the blinded part of the car park will be ensured so that the maximum number of parking spaces is always available.

5 thoughts on “Parking at Místecká 567-569”

 1. Dobrý den pane Mikulecký,
  dovolil bych si dvě připomínky k vašemu článku. Ta první je vcelku malicherná, ale vzhledem k tomu, že jsem se s podobným omylem již setkal v posledním č.LL, tak předpokládám, že jde o chybu přepisovanou. Parkoviště je před domy 567 – 569 a ne před 587 – 589. V jednom z těch domů bydlím. Je pravdou, že kontejnery na směsný odpad, patřící k jednotlivým vchodům tohoto paneláku jsou též označeny špatně, ale to již od začátku.
  Druhá připomínka, by se vztahovala k vyjádření požadavku PČR na „zaslepení“ vjezdu do Krausovy ulice, v které je kolmo na toto parkoviště umístěn spomalovací retardér. Dosud jsem na této křižovatce neviděl dopravní nehodu. Ty se občas stanou na křížení Místecké s Nýdeckou a Krousovou, kde je klasická přednost zprava. Řešení bych viděl v osazení křižovatky značkami. Zaslepení mě nepřipadá být ideálním řešením. Toto zaslepení by též nebylo vhodné pro hasiče a jejich techniku( nedávno zde byl i vůz s výsuvným žebříkem) ani příjezd RZS, jelikož dům je “odskočen” od Místecké a čísla domů jsou čitelná až z parkoviště (Místecká není chronologicky číslovaná).
  O změně vjezdu na sousední parkoviště jsem neuvažoval, i když, jak znám místní poměry, budou vozy stát podél (v ulici Krausova) a na 99%, z důvodu průjezdnosti, na zeleném pásu trávy.
  Berte prosím moji připomínku na zvážení a pro případném jednání.

  S přáním hezkého dne Jan Hladík

  1. Dobrý den pane Hladíku, omlouvám se za chybu v označení domů. Máte pravdu, chyba se táhne přes několik článků a je neustále přepisována. Díky za opravu. Teď už by to mělo být všude správně.
   K zaslepení: s PČR a odborem dopravy byla tato část velmi detailně diskutována a toto je výsledek, který PČR schválila. Souhlasím, že podél zaslepení může někdo parkovat, nicméně povoleno to nebude a je pak na policii, aby toto kontrolovala. Moje osobní zkušenost mě však vede ke skepsí a předpokládám, že občas se tam nějaké auto objeví. Krausovu však musíme nechat obousměrnou, a proto tam prostor pro nelegální zaparkování bude vždy. Na zeleném pruhu parkovat nebude možné. Nejen na těchto místech jsou naprojektována technická opatření, která parkování na zelení 100% zamezí.
   Souhlasím s Vašimi názory, ale necítím se natolik kompetentní, abych odborně posuzoval bezpečnost této křižovatky. V tomto respektuji názor PČR a takto by měl být projekt předložen v dalších řízeních.

 2. Dobrý večer pana Mikulecký,
  děkuji za objasnění a odpověď. S tím,že Krausova je a bude obousměrná jsem počítal. Pouze jsem byl udiven zaslepením parkoviště. Bojím se dne, kdy i zástupci PČR zjistí, že toto rozhodnutí není optimální, zvlášť když vozovka mezi parkujícimi vozy je 6m široká ( dle plánku)a umožňuje obousměrný provoz na parkovišti (sočasný stav je obdobný) a začne se v novém provedení upravovat oboustranné zprůjezdnění parkoviště. I u vaší ulice je problém obdobný, leč je tam dostatečně velký prostor (směrem k lékárně) na otočení i většího vozu. Toto však v navrhovaném projektu není a být nemůže. Jinak vám ještě jednou moc děkuji za takřka okamžitou odpověď. Vážím si vaší práce. S pozdravem J.H.

 3. Dobrý den pane Mikulecký,
  stále vidím problém o kterém jsme si již psali. Je to zaslepení parkoviště v Místecké, před domy 567 – 569. Nyní se z důvodu výstavby zaslepilo na druhé straně (křižovatka Místecká x Jablůňkovská). Auta, jak se dalo očekávat, se při zaplnění parkoviště neotáčí a couvají do ul. Krausova. Již tam bylo vidět několik problematických událostí, jelikož vozy jedoucí z Nýdecké a naopak z ulice Krauzova toto nečekají. Při konečném zaslepení parkoviště, tak jak je to v plánu, budou vozy couvat z parkoviště do zatáčky, která končí křižovatkou Jablůňkovská Místecká a bude vznikat daleko větší problém. Křižovatka bude hodně nebezpečná. Ano, psal jste, že s tím PČR souhlasí, ale přesto bych chtěl apelovat na to, aby parkoviště zůstalo průjezdně z obou stran. Jde především o bezpečnost nejen provozu vozidel, ale i chodců. Jinak Lentilkám fandím, i přesto, že kritizovat už by co bylo. To se však přihodí na každé stavbě. Přeji hezký zbytek dne Jan Hladík

  1. Dobrý den pane Hladíku, projekt parkoviště Místecká byl vytvořen jedinou možnou variantou, kterou povolila Policie ČR. Nyní stavíme podle platné dokumentace a změny v tomto ohledu nejsou možné. Pokud bychom je udělali, projekt nebude zkolaudován. Díky, že fandíte Lentilkám 😉

Comments are closed.