Open parking in Místecká

WP_20140823_008The parking lot in front of Místecká 567-569 has been completely reconstructed and is ready for the onslaught of cars. The Krausova x Místecká x Nýdecká crossroads received a new surface. In addition, 9 completely new parking spaces were created between Nýdecká and Jablunkovská streets. After the opening of parking in Jančová Street and the addition of spaces in Ivančická, the residents of the housing estate have other new parking spaces. In addition to playgrounds and greenery, smarties bring more parking.

This part was very much discussed when creating project documentation. The Czech Republic did not want to allow the original proposal to rotate the car park axis due to the creation of 3 new exits, which would increase the opacity of the intersection. More about the topic here.

Parkoviště Místecká B 120410Nechválená varianta otočení osy parkoviště

The project of the new Místecká car park was created by the only possible variant approved by the Police of the Czech Republic, whose unequivocal requirement was to “blind” the entrance to Krausova Street. This solution should bring traffic calming and increase the safety of the Nýdecká x Místecká x Krausova intersection. Winter maintenance in the blinded part of the car park will be ensured so that the maximum number of parking spaces is always available.

Parking in the old standard housing estate is a problem not only in Letňany. Previously, 1 car counted for 3 apartments and now the ratio is rather the opposite. The designers were looking for literally every meter where it would be appropriate to make another place for cars and it would not hurt the greenery. For example, they found it on the corner between Nýdecká and Jablunkovská streets and 9 completely new parking spaces are now available. Similarly, new places in Ivančická have been available for several weeks now.

WP_20140823_009

10 thoughts on “Open parking in Místecká”

 1. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda na parkovišti Místecká před domy 567-569 budou všechny 4 místa označena jako invalidní, nebo dle požadavků SVJ jen 2? A další můj dotaz je zda bude přebytečný písek z parkoviště odstraněn a kdy.

  1. Dobrý den, počet míst pro invalidy je definován normou a odpovídá požadavkům, které jsme museli splnit při získání stavebního povolení. Rozmístění těchto míst je rovnoměrné po celém sídlišti. Písek, který je nyní na dlažbě parkovišť i chodníků je postupně zanášen do spár. Je to běžná praxe. Ještě párkrát zaprší a písek bude pryč. Pokud někde zůstane vrstva písku, tak ji při prvním čištění komunikací odstraníme.

   1. Tak párkrát již zapršelo a písku jsou pořád dost velké kupy. Kdy je naplánováno čištění? Kdyby byl písek rozhrnut rovnoměrně, tak by se opravdu “ztratil” mezi spáry.

    1. Stavba stále probíhá a bude během pár týdnů předána jako celek. Do té doby je to stále stavba, nikoli dokončené dílo. Nemohu napsat nic jiného než minule: Písek, který je nyní na dlažbě parkovišť i chodníků je postupně zanášen do spár. Je to běžná praxe. Ještě párkrát zaprší a písek bude pryč. Pokud někde zůstane vrstva písku, tak ji při prvním čištění komunikací odstraníme.

 2. Dobrý den, pane Mikulecký, bylo by možné v ulici Jančova zamezit řidičům, aby parkovali na nájezdech na chodníky vedoucí k jednotlivým vchodům? Onehdy jsem se vrátil z dovolené, zaparkoval autem před domem a než jsem vynosil zavazadla, parkující vozy mi zatarasily cestu ven. Šlo by to vyřešit umístěním žluté zóny – žlutý pás na vozovce podél nájezdů na chodníky. Podobně jste zamazil parkování před vjezdem k brance rodinného domu v téže ulici.

  1. Dobrý den, dopravní značení bude provedeno najednou v celém území až ke konci stavby na přelomu září/října. U vjezdů k domům budou instalovány sklápěcí zábrany, od kterých budou mít klíče jednotlivá SVJ. Před několika dny jsem řekl Skansce, aby tam dočasně dávali mobilní zábrany. Teď je sídliště oficiálně ještě stavba a zatím byla Jančova ulice předána do předběžného užívání, ale není zkolaudovaná.

 3. Dobrý den,
  mám dotaz ohledně přechodu pro chodce. Z ulice Velešínská do ulice IvančickáxKuželova byl krásný bezbariorový přechod. Ten byl zrušen, zatravěn (uprostřed něho stojí lampa) a není tu přechod žádný!!! Chodí tu spousta maminek s dětmi do školky a na houpací lentilku a není tu ani z ulice Jančova, ani z ulice Velešínská do ulice Ivančická, jak se dostat s kočárkem, invalidním vozíku apod. Není zde ani místo, kde by bezpečný přechod mohl být. Přecházíme tedy v zatáčce (kde stojí divně popelnice) …..Prosím o rychlou nápravu stavu.
  Děkuji
  Kubíková

  1. Dobrý den, krásu původního přechodu nechci posuzovat, nicméně k bezbariérovému měl hodně daleko:

   Celé sídliště v rozsahu Lentilek bude ZÓNA 30, která umožňuje přecházení chodcům kdekoli a nevyžaduje tedy vodorovné ani svislé značení přechodů. Více k pravidlům v Zóně 30 najdete v tomto článku.

 4. Dobry den, chtela bych se zeptat jak je to s parkovanim v sidlisti. Jednou jsem cetla clanek, ze se da parkovat kdekoliv, pokud zde neni zluta cara, je to tak? Protoze konkretne v ulici Mistecka je parkovani vylozene boj. A nesmi se stat v obou smerech, respektive pry ani na jedne strane, kdyz je ulice obousmerna… Muzete mi tedy poradit co s tim? Martina Cerna

  1. Dobrý den, Martino, v rámci zóny 30 můžete parkovat všude, kde není žlutá čára nebo jiné omezení. Radnice však sama nedodržuje pravidla této zóny, tak je otázkou, zda nedostanete pokutu od městské policie, protože ta sama neví, jaká pravidla v zóně platí. Například zástupce starosty Miffek rozhodl, že se u Žabky nakreslí přechod, a to i přesto, že v zóně 30 žádné přechody být nemají. Ty, co tam zůstaly, měly jen dožít. Základním smyslem zóny 30 je, aby řidič očekával chodce téměř kdekoli a dodržoval tak max. povolenou rychlost, která je už v samotném názvu zóny. Kolega Miffek se rozhodl, že bude zcela ignorovat zásady bezpečného provozu a bude kreslit všude přechody, mezi kterými budou auta jezdit skoro stovkou. A přitom už před lety dopravní experti dokázali, co je ve skutečnosti bezpečnější.

Comments are closed.