Parkování na sídlišti je problematické, říká zastupitel Jan Mikulecký

Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký

V současnosti prováděná rekonstrukce teplovodu Avia ukázala jednu zásadní věc. “V Letňanech je řada nevyužívaných parkovacích míst. Auta mohou parkovat i jinde než přímo u domů,” nabízí i jiné možnosti radní a zastupitel Jan Mikulecký. Tam, kde probíhaly výkopové práce, musela auta pryč, ale někde přeci parkovat musela. Možná to bylo o 50 m dál a řidiči se museli obětovat ujít těch pár metrů pěšky. Z Ivančické do Nýdecké to není tak daleko. Pro líného řidiče je však mnohem pohodlnější zaparkovat v křižovatce nebo na přechodu.

Volná místa jsou také v parkovacím domě v Místecké ulici. Je však jasné, že ne každý si může dovolit platit 800 Kč měsíčně. Nicméně pokud na sídlišti parkuje Porsche Cayenne za 3 mil Kč, je až s podivem, že jeho majitel nezaplatí pár stovek za bezpečnější parkovací místo. Není to jen o penězích, ale spíše o vůli řidičů, dodal zastupitel Jan Mikulecký.

V některých částech sídliště je opravdu nedostatek míst pro parkování. Řidiči se snaží zaparkovat, kdekoli to jde, ať už je to legální nebo ne. Není možné jim vyčítat, že stojí i na místech, kde mohou trochu bránit v provozu. Neměli by však parkovat před vjezdy do garáží nebo na přechodech pro chodce. “Bohužel v Letňanech nemůžeme odtahovat ani auta stojící na trávě ani, když brání vjezdu do garáží či při výhledu do křižovatky. Městská policie nemůže odtahovat ani auta, která stojí na žlutém pruhu,” upozorňuje na legislativní nedostatky letňanský zastupitel Jan Mikulecký. Tyto případy se dají řešit jen pokutou, která je bezpředmětná, protože řidiči se vymlouvají na osobu blízkou.

Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *