Jen více rekonstruovaných paneláků, žádá zastupitel Jan Mikulecký

Autor: Jan MikuleckýPřes léto se na sídlišti hodně pracovalo a práce neskončí ještě několik měsíců. “Výsledky jsou vidět v Malkovského 596 – 598 nebo v Rýmařovské 432 -434. Pochvalu si také zaslouží výbor SVJ Nýdecká 444,” chválí Jan Mikulecký. Zateplení, nový výtah a okna budou za pár týdnů hotové v Místecké a doufejme, že i v Krausově do konce roku uvidíme změnu. Zatím je to však jen 15% všech vchodů bývalého sídliště AVIA/CPI.

Rekonstrukce domů je výsledkem práce výborů SVJ, tedy obyvatelů těchto paneláků, kteří věnují svůj volný čas ke zkvalitnění života na sídlišti. “Za to jim patří díky nejen sousedů, ale také radnice,” potvrzuje zastupitel a radní Jan Mikulecký. Kompletní revitalizace sídliště má dvě části: radnice řeší okolní prostory, výbory SVJ si rekonstruují své domy.

Řada SVJ stále není ve správě vlastních obyvatel. Mají lidé po práci málo času věnovat se svému domu? Nebo prostě neví jak na to? Nikdo nebrání obyvatelům převzít SVJ do vlastních rukou a zahájit rekonstrukční práce. Stačí chtít. To, že to jde, je vidět u domů paní Vojtkové, Ferencové, Fichtlové nebo u pana Fišara či Martínka. “Toto jsou jedni ze zástupců výborů SVJ, kterým není jejich prostředí lhostejné a jsou ochotni věnovat pár chvil svému domu,” děkuje zastupitel a radní Jan Mikulecký

Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký