3 otázky pro zastupitele Letňan Jana Mikuleckého

Na naše otázky dnes bude odpovídat Jan Mikulecký, zastupitel a radní MČ Praha 18 Letňany odpovědný za revitalizaci sídliště a životní prostředí.

Pane Mikulecký, jako nový člen zastupitelstva jste se stal členem Rady městské části. Co vám první měsíce v nové funkci přinesl?

Jan Mikulecký: První týdny byly zejména o poznávání chodu radnice. Do teď jsem se pohyboval v komerční nebo akademické sféře a se státní správou jsem přišel do styku pouze v několika projektech pro ministerstva. Nyní, když jsem součástí samosprávy, si musím zvykat na trochu jiné procesy.

Jaké oblasti máte na starosti a na co se v nich budete především soustředit?

Jan Mikulecký: Do mé kompetence spadá životní prostředí a regenerace sídliště CPI/BPT. Můj primární zájem je nyní zaměřen na vnitroblokové pozemky CPI, které bychom chtěli revitalizovat. Tomu však musí předcházet dohoda o převodu pozemků. Jednání s CPI jsou v počátku a nebudou jednoduchá. CPI však pro nás není soupeř, ale partner, s kterým chceme dosáhnout dohody výhodné pro obě strany. Věřím, že se nám to letos podaří. Následně začneme pracovat na obnově sídliště.

Až vám za čtyři roky skončí mandát, co byste chtěl, aby za vámi zůstalo?

Jan Mikulecký: Jednoznačně nové sídliště Letňany. Budu pracovat na rozvoji lesoparku a dalších zelených ploch v celých Letňanech. Důležitým tématem je také sysel, kterému se, podle pana Matějů z Agentury ochrany přírody, na letišti velmi dobře daří. Mimo uvedené oblasti je mým cílem kontinuálně a transparentně informovat občany Letňan o všech činnostech a projektech tak, aby se za 4 roky opět neobjevovaly plakáty s 18-ti patrovými domy v Místecké ulici nebo obrázky dálnice přes lesopark.

Odpovídal Jan Mikulecký, zastupitel a radní MČ Praha 18 Letňany