Jablunkovská v Letňanech bude mít nový povrch, oznamuje zastupitel Mikulecký

Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký

Do plánu rekonstrukcí chodníků byla v letošním roce zahrnuta také ulice Jablunkovská. Měl by tu být odstraněn současný povrch chodníku včetně podkladu a nahrazen moderní zámkovou dlažbou.Při detailní analýze současného stavu však bylo zjištěno, že břízy rostoucí přímo v chodníku, zejména jejich kořeny, velmi významně narušují současný povrch a bohužel nedovolují jeho plnou rekonstrukci.

„Rozhodně nejsem příznivcem kácení vzrostlých stromů, nicméně stav v Jablunkovské ulici to bude pravděpodobně vyžadovat,“ říká radní pro životní prostřední Jan Mikulecký a dodává: „Oslovili jsme obyvatele ulice, kterých se rekonstrukce chodníku bezprostředně týká. Velmi nerad bych zasahoval do jejich blízkého okolí bez řádné konzultace.“

Obyvatelé Jablunkovské byli požádáni, aby sdělili zda souhlasí, či nesouhlasí s případným kácením stromů před jejich domy. “Většina z nich byla pro,” potvrzuje zastupitel Jan Mikulecký, “a proto budou v příštích měsících stromy pokáceny a povrch chodníku kompletně zrekonstruován.”


Vzhledem k tomu, že současné břízy poskytují malé odstínění zahrad od panelových domů, bude do nového chodníku zakomponováno několik nových stromů, které budou obyvatelům rodinných domů poskytovat určitou formu soukromí. A zastupitel Mikulecký dodává: “Budou vybrány takové druhy, které nebudou nadměrně znečišťovat okolí a kapoty parkujících aut. Stromy budou zasazeny pod odborným ohledem tak, aby jejich kořeny do budoucna nenarušovaly povrch chodníku.”

Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký