Jan Mikulecký: Krausova má nové sloupky

V září 2011 byly v Krausově ulici u domu 602 instalovány sloupky, protože se zde parkovalo na chodníku a navíc auta najížděla na chodník skrz přechod, čím vznikaly velmi nebezpečné situace. “Část chodníku před domem však stále fungovala jako nelegální parkoviště,” říká Jan Mikulecký, zastupitel Letňany. 

Na žádost obyvatelů blízkých domů byly v prosinci instalovány další sloupky, které zcela zamezily parkování na místech určených pouze pro chodce. “Sloupky budou postupně instalovány i na dalších místech, kde auta nelegálně parkují na chodníku nebo v zeleni,” říká Jan Mikulecký, zastupitel Letňany. Na sídlišti je volné místo pro auta vzácností a proto se vedení obce neustále snaží hledat nové možnosti pro parkování.

Autor: Jan Mikulecky, Letnany
Autor: Jan Mikulecky, Letnany

“Například projekt Letňanských lentilek přinese desítky nových parkovacích míst,” připomíná Jan Mikulecký, zastupitel Letňany. Vhodnou úpravou dopravního značení možné legalizovat parkovací místa, kde by auta mohla částečně využít chodník. Nesmí však být nebezpečná pro chodce. Majitelé pozemků se s požadavkem na vytvoření legálních parkovacích míst mohou kdykoli obrátit na odbor dopravy.