Current schedule of Lentilky

Harmonogram LL I 140531Letňany lentils are not an exceptional building that differs from others. Some activities go slower, others faster. In Ivančická we discovered panels under the grass. Next to Místecká 448, where a new car park is already open, there were again problems with sewerage. These are standard unpredictable issues that are addressed on every construction site. Click on the side image to see the current schedule valid at the end of May.

16 thoughts on “Current schedule of Lentilky”

 1. Vážený pane Mikulecký. Za několik dnů bude konec června a podle harmonogramu který pořád rád upravujete má být hotová houpací lentilka. Domníváte se že termín bude doržen?? Nebo ho opět pro velký úspěch prodloužíte pro nějakou neočekávanou překážku (třeba že nikdo nepracuje). Radní má dělat vše pro obec nebo z funkce odejít pokud nestíhá svoji práci. Odpověď že máte svoje jiné zaměstnání neberu.Pokud to nestíháte tak to nedělejte.
  Marek

  1. Dobrý den Marku, přesně jste vystihl mou ženu. Také se mě neustále ptá, proč dělám desítky hodin měsíčně radního a navíc zadarmo… minimálně 2 víkendy zabité a pak každý večer hodiny u počítače. Co na to říct? Asi mě to stále baví. Uvidíme, jak dlouho.

   Každé ÚT od 1pm je kontrolní den Lentilek. Stavte se na radnici, ať se dozvíte všechny aktuální informace z první ruky. Můžete se tak aktivně zapojit do projektu a navrhnout kroky, které povedou k jeho brzkému dokončení.

   1. Dobrý den,
    stále jste neodpověděl na otázku zda bude termín červen DODRŽEN.
    Děkuji Marek

    1. Dobrý den …no vidíte to, Marku. Byl jsem tak překvapen Vaší smělou výzvou k rezignaci, že jsem úplně přehlédl skutečný obsah dotazu. Lentilky jsou nejvíce veřejný projekt, který kdy Letňanská radnice realizovala. Průběžné informování obyvatel, kteří jsou projektem dotčeni, by mělo být standartní součásti každého veřejného projektu. Proto jsme na začátku stavby rozdávali informační letáky do schránek a budeme v tom pokračovat. Aktuální termíny si lidé mohou zkontrolovat na tomto webu. Lentilky fáze 1 budou hotové na začátku podzimu jako jedno celé dílo. Přesné termíny jednotlivých fází vyplývají ze smlouvy, která je v souladu se zákonem volně ke stažení na profilu MČ Praha 18 na http://www.e-zakazky.cz. Stačí hledat podle klíčového slova “lentilky”. Pokud Skanska tyto termíny nedodrží, tak samozřejmě budeme přesně podle ustanovení smlouvy požadovat penále. Dílčí termíny uváděné v našich marketingových materiálech jsou pouze informativní a mohou se v průběhu stavby kdykoli změnit. Každý, kdo někdy něco stavěl, jistě uzná, že změny u tak složité a rozsáhlé stavby jsou běžnou součástí projektu. Letáky chceme primárně informovat řidiče, jak budou zavřené ulice, aby se v době dovolených nebáli, že jim policie odtáhne auto. Mám potvrzeno od několika malých dětí, pro které primárně zmíněnou lentilku stavíme, že jim otevření až o prázdninách nevadí… a to je pro mě důležité.

     1. FAJN klasická odpověď politika. Očekávám jednoduchou odpověď. To že podle dětí nevadí otevření lentilky až o prázdninách je zavádějící. Ptal jste se které věkové hranice? Do tří let nebo do pěti let věku. Bohužel termín o prázdninách je taky 31.8. možná letošního roku takže je to zavádějící Bude termín doržen nebo opět prodloužen. Tímto jenom potvrzujete že bude jednodušší když svojí funkci opustíte. Zatím žádná komunikace formou letáků chybí. Je pravda že na začátku byla spousta řečí jak budete informovat o postupujících prací a termínů. Skutek utek. Možná bude lepší věnovat se jenom svému zaměstnání (razítkovat dopis neni náročné)

     2. Ptal jsem se dětí ve věku 3-12 let. Omlouvám se za stručnou odpověď, musím jít razítkovat.

 2. A kde bydlíte Marku? My jsme dostali letáky do schránky už 2x a dcera je přinesla také ze školy.

   1. Dobrý den Ivane, první letáky byly distribuovány v březnu do všech ulic dotčených projektem. V těchto dnech jsme dávali letáky do Kuželovy, Místecké a Nýdecké kvůli uzavření parkoviště před Místeckou 567-569. Aktuální informace prosím sledujte na tomto webu.

    1. Preju dobry den,

     kdyz uz jde o informovani letakama, tak se asi zapomelo na nas barak v ulici Kuzelova, taky jsem nedostal ani jeden letak, ci pozvanku. Zadny letak, co se tyce harmonogramu stavebnich praci, zadna pozvanka na prezentaci v roce 2012, kde projekt LL mel byt predstaven a take zadna pozvanka ci info o vyberu a odsouhlaseni rozdeleni a ruseni ulice Kuzelova a parkovani v ni. Zrovna ruseni parkovacich mist “trosku” odporuje s puvodnima informacema, ktere se nachazeli na webu MU Praha 18 Letnany ohledne naviseni parkovacich mist nejen pro obyvatele teto ulice. Hlavne nejvic poburujici je fakt, ze chybela jakakoliv pisemna korespondence pro obyvatelem, ci vlastniky nemovitosti ohledne zahajeni LL a jeho podrobnosti. Zadne upozorneni o mozne diskusy v rozumny casovy ramec. Pred zahajenim stavby zadne pisemne upozorneni ze strany firmy Skanska, ci zodpovedneho organu se nekonala, tj. se vubec neobtezovala radne informovat obyvatele ovlivnene stavebnimi pracemi. Ktere obzvlast o vikendech byly hlucne a zacinali v nesmylne brzkych casech, ktere mohlo byt provedeno i o par hodin pozdeji s ohledem na delku trvani danych hlucnych praci, kdy by to nerusilo zbytecne nikoho. Takze zadam vysvetleni proc se informovani a verejna diskuze takhle odflakla a spis byla zatajovana, diky nedostatecnem informovani obyvatel, kterych se zmeny tykaji? Proc ve vysledku je mene parkovacich mist, kdy je jich nedostatek?
     Na zaver jeste jedna k vystavenym hristim. Proc se hned po dostaveni hrist se zanedbali zahradnicek prace a kvuli tomu ted je vsude jen osklivy plevel, kdyz uz tam mohla byt davno trava a okrasne rostliny?

 3. Dobrý den pane Radní,

  mne by zajímalo proč se nepostupuje podle harmonogramu který je prezentovaný vaším úřadem.
  Zatím to je tak, že celé Letňany jsou rozkopané, nikde není nic hotovo. Je všude prach a bordel. Hoši ze Skansky jezdí bagrama a traktorama jako šílenci mezi parkovišti. Možná by si měli uvědomit, že nejezdí někde na stavbě Blanky ale na sídlišti kde žijou lidé a pobíhají zde malé děti.
  Nedávno byla bouřka a já si říkal jestli někoho napadne pokropit staveniště vodou. No nenapadlo a co se stalo je jasné, prach a hlína lítala po sídlišti jak při písečné bouři na Sahaře.
  Jsem rád, že se sídliště opravuje. Ale nejsem nadšen z toho jak…..

  1. Dobrý den Radime, Lentilky zasahují do života tisíců lidí na sídlišti a jako každá stavba v obývaném prostoru může být obtěžující. Skanska dodává projekt jako jeden celek, finální termín je až na podzim. Některé části jsou již hotové, jiné se stále staví. Dílčí marketingově uváděné termíny je nutné brát jako informativní, protože jsou velmi závislé na aktuální situací na stavbě. Ta se mění každý den. Současná stavba je zátěž pro nás všechny, co na sídlišti bydlíme. Posledních 20 let sídliště jen stárlo a chátralo, nyní z něj děláme moderní místo k životu. Do podzimu to prosím vydržme. Díky moc.

   1. Pane Mikulecký,ono je to opravdu náročné tady žít…Vy bydlíte sice taky u stavby,ale to co se odehrávalo od čtvrtka 1.5. zde v Jančově,to bych Vám, ani vaší rodině opravdu nepřála….Jasně rámus(slabé slovo) se dá chápat,stroje a technika neumí dělat potichu,ale pokud Vám celý den vibruje podlaha v domě,cinkají sklenky na poličce,fakt nepříjemný..a zkuste se 9týdnů nevyspat!!!!!Bohužel my tady na rohu Březnické a Jančovy jsme úplně na ráně….Další,za celou dobu tu neskutečně prašnou stavbu zkropil 1x kropičák silnici,jinak to tady bylo jak píše pan Radim jako na Sahaře…nákláďáky a dodávky(Tranzit?) Skanska tu jezdily rychle…9týdnů musíme mít zavřené okna z jedné strany domu,o tom,že dům je jak “prase” (s prominutím) nemluvě…sednout si na zahradu-nelze..Včera byl sice poslední rámusivý den,ale úplně se hrozím toho,že v Místecké to bude to samé,neboŤ prach šel celou dobu směrem od Místecké sem…Přeji Vám hezké málo prašné léto..

    1. Dobrý den, každá stavba s sebou nese hluk a nepořádek. Plně chápu, že je to obtěžující. Sám, jak píšete, bydlím u stavby na druhé straně sídliště. Jančova u Vašeho domu už je skoro hotová. Lentilky budou celé za pár týdnů dokončené, vydržte to prosím. Díky moc a přeji klidný zbytek léta.

    2. Furt je to menší bordel, než když se sídliště stavělo. Jděte se podívat na magistrálu, jak tam žijou lidi. Tam je to teprve peklo.

Comments are closed.