Zastupitel Mikulecký přiznává: Modrá lentilka je hlučná

Autor: Jan Mikulecký
Autor: Jan Mikulecký

Od dokončení Lentilek v loňském roce si někteří obyvatelé stěžovali na vysokou hlučnost na modrém sportovním hřišti u domu v Místecké ulici. “Navržená technologie oplocení sice obsahovala řadu protihlukových prvků, nicméně realita ukázala, že údery míče o plotové dílce generují nepříjemný zvonivý zvuk,” říká radní a zastupitel Jan Mikulecký.

Odborníci od dodavatele hřiště společně s pracovníky radnice vyzkoušeli několik způsobů, jak hlučnost snížit. “Doplnili jsme další gumové úchyty, aby se snížily vibrace plotu, a prozkoumali, zda bude mít na hlučnost vliv ukotvení sloupů či zhuštění jednotlivých dílů,” popisuje Jan Mikulecký. Nakonec pomohlo pevnější ukotvení plotových dílců ke sloupům v prostoru z brankami.

Hlučnost je v současné době akceptovatelná a odpovídá úrovni hluku na běžných dětských hřištích. Je nutné si uvědomit, že hluk je na hřištích generován nejen z úderů míče o plot či jinou zábranu, ale také od dětí samotných. To už však nevyřeší žádné další gumové ochrany na plotu. “Radost dětí z Lentilek je velká a proto to dávají výrazně najevo. Zvykněme si na to, protože Lentilky jsou plné života,” dodává zastupitel a člen rady MČ Praha 18 Letňany Jan Mikulecký.